Naistepäev on 8. märtsil

Möödas on need päevad, kui naisi kujutati kui nõrgemat sugupoolt või daami, kellele ei sobinud üksi õues käia, inimest, kellel puudus oma arvamus või kes pidi olema madalam, kui muru ja pilk maha pööratult ringi käima.

Tänapäeva naised on võlu ja võimekuse kehastused. Naisi tunnistatakse meestega võrdväärseks igas elu valdkonnas ja positsioonil. Samas ei ole kuhugi kadunud ürgne naiselikkus, mis väljendub kodu ja laste eest hoolitsemises.

Mis on naistepäeva nö. sügavam mõte?

Rahvusvaheline naistepäev (8. märts) on ülemaailmne päev, mis tähistab naiste sotsiaalseid, majanduslikke, kultuurilisi ja poliitilisi saavutusi. Ühtlasi on see päev ka üleskutse soolise võrdõiguslikkuse vähendamiseks.

On aeg tähistada rahvusvahelist naistepäeva!

Tõesti, mis saaks olla veel parem idee, kui selle päeva meeles pidamine väikese kingitusega naisele, tütrele, emale, sõbrannale, töökaaslasele või täiesti juhuslikule möödakäijale! Juba vanas Aafrikas öeldi: „Osta kingitusi, palju tahad – kui naine sind ei armasta, abiellub ta ikka teisega.“ (Aafrika vanasõna).

Seega, naisele rõõmu valmistamiseks ei pea üldjuhul tegemist olema hirmkalli kingituse vaid pigem südamest tuleva armsa meelespidamisega. Usun, et enamusele meist (ka meestest) ei ole määravaks mitte niivõrd kingituse rahaline, kui emotsionaalne väärtus.

Põnev fakt
– rahvusvaheliselt sümboliseerib naisi lilla värv! Lilla, valge ja rohelise kombinatsioon tähistab aga naiste võrdõiguslikkust.

Millised on naistepäeva tähistamise traditsioonid Eestis?

Eestisse jõudis riiklikult naistepäev 20. sajandi alguses. Eriti aus oli see Nõukogude ajal. 1960.–1980. aastatel oli väga laialdane tava, et naistepäeval saadeti tohutul hulgal tervitus- ja õnnitluskaarte, mida oli pühade eel laialt müügil. Selline suurejoonelisus kestis 1990ndateni.

Seejärel hakati naistepäeva suhtuma pila ja paroodiatega. Kuid juba kümnendi lõpul muutus päev uuesti aktuaalseks.

Valik on ju nii suur, mida kinkida?

Valik on tõepoolest väga suur. Kõige tavalisem, ja vanim traditsioon on sõpradele ja töökaaslastele lillede viimine ja ühiste toredate tegevuste ette võtmine.

uinuv-roos-M-valik-2


Nagu eelnevas Aafrika vanasõnas öeldi, ei oma kingi väärtus kõige olulisemat rolli. Seega olemegi sel korral kokku kogunud soodsad ja taskukohaste hindadega kingitused meie laiast tootevalikust. Nende kõigi hinnaklass jääb 15 euro piiresse!

Vaata kindlasti järele, äkki leiad ka omale mõne põneva idee!
Kommipurk Oled ju naine! Sweet Help-lt. Vaimuka tekstiga kummikommide purgike lillede asemel.

kommipurk naisele

Sõrmusehoidja – nüüd on kaunid sõrmused alati kindlas paigas!

Lustakad roosad sokid naisele või klassikalised valged sokid naisele või naljakas kollased sokid naisele

• Mõnus riidest ostukott Etno – Eesti disainielementidega kaunistatud silmapaistev poekott kuulub iga praktiliselt mõtleva naise põhivarasse.

Eestikeelsed õnneküpsised – kui on palju kolleege, siis on tore küpsiseid avada ja teada saada, mida päev toob. Pärast kohvi kõrvale küpsist süüa.

Veinipokaal, kuhu mahub rohkem kui pudel kingisaaja lemmik veini.

• Naisele, kes armastab sauna – saunamüts, mis kaitseb juukseid kuuma leili eest.

saunamuts_NOOR_JA_LISAKS_VEEL_ILUS

Südamliku sõnumiga tass – Kruusi kaunistab pilt ning tekst “Oled kallis”. Armas kingitus sulle kallile inimesele, kui tahad tahad talle öelda, et ta on sulle tähtis.

• Naisele, kes peab lugu Eesti käsitööst ja traditsioonidest – kui oled ise sel päeval eemal, siis kallistuse asemel Haapsalu sall.

Kokkuvõtteks

See siin oli vaid äike ülevaade soodsatest kingiideedest. Ideid neiks on küll ja veel. Seega kuula oma südame häält (ja kainet mõistust 🙂 ) ning see kõige õigem kingitus ongi juba üsna pea sulle kalli naise ees.

Head naistepäeva!