Kodu kauniks – kevad südamesse ja koju!

Oleme korduvalt kirjutanud, et mida ühel või teisel puhul kinkida. Sel korral võtame aga fookusesse enda ja oma kodu. On ju see meie turvapaik ja heaolukeskus. Miks mitte saabunud kevade puhul ka siin kerge pilguga üle vaadata, seisma jäänud asjadest vabaneda, kulunud välja vahetada ja seeläbi ellu uus kevadine hingamine tuua? Kas olete nõus?

Alustame seega üheskoos ringkäiku oma kodus!

Esik ja garderoob – tere tulemast koju!

Kui teil käib palju külalisi ja nendel on hea naljasoon, siis öko uksekell annab külaskäigule kohe hoo sisse.

Koju jõudes on suurim soov heita seljast kõik üleliigsed riided ja vabaneda ebavajalikest kottidest, ehetest, võtmetest ja paljustki muust. Meil on kapid riietele ja riiulid jalatsitele. Kuidas on aga lood kottide ja võtmetega?

Vanarahvatarkus: „Kui kotti maas hoida, kaob kotist sinna kogunenud raha.“ Seega on kotinagil siin täiesti oma koht! Veelgi praktilisemaks muudab selle asjaolu, et nagi saad kasutada nii kodus, kohvikus, kontoris, koolis ja mitmel pool mujalgi!

Seejärel võtmed. Kuhu need panna? Sinu valik – võtmekappi või hoopis ehtelaekasse? Loe sellest allpool!

Kas teadsite, et vanadest Eesti talumajade eestoas oli alati saapasulane. See osutus ma kaasajal väga praktiliseks abimeheks, kummardamata aitab saapasulane pikad saapad ja muud jalatsid jalast ära saada.

Garderoobi sobib hästi ilmestama ka rahakassa. Kas tuleb ka teile tuttav pilt ette, et neid pisikesi punaseid ja kollakaid metallrahasid vedeleb ikka siin ja seal taskunurgas ja kapi peal. Asetage esikukapile ülejäänud interjööriga sobiv kassa ja kogu see korralagedus saab kena ja kiire lahenduse!

rahakarp-AARE-9005-2

Kas teadsite, et Idamaades usutakse, et Õnnekass toob omanikule õnne ja kaelarihmal olev kelluke hirmutab halbu vaime eemale.
Käpaga lehvitades annab kass märku: Palun astuge sisse, olete teretulnud! See on meil levinud poodi ja reatoranide sissepääsude juures, aga miks ka mitte ei võiks see olla teie esikus?

Vannituba

Enne koduste toimetuste juurde asumist tuleb hoolt kanda ka isikliku hügieeni eest. Pese käed ja kuivata need rätikusse. Kas saunalina on veel pehme ja mõnus või vajaks väikest uuenduskuuri? Kui kannad ehteid, aseta ka nemad kindlasse kohta – ehtekarpi.

Nipp – neid samu ehtekarpe võid kasutada ka ju võtmete hoidjana. Ilus, värske ja väga maitsekas aksessuaar sinu esikusse!

Kui soovid vannituppa tuua mõnusat aroomi, siis osta kodulõhnastaja. Vivinil on erinevad kristallid ja aroomid. Õrna aroomiga kodulõhnastaja loob vannituppa just õige romantilise meeleolu.

ruumilõhnastaja kristall viviv

Liigume edasi – köök!

Nüüd on aeg üle vaadata, mida köögis saaks ette võtta, et söögiisu oleks täpselt paras ja meeleolu parim, mis võimalik.

Üks vahva idee on kuumaalused. Kuid piirduma ei pea ju vaid kuumakaitsega. Need samad alused sobivad ka väga hästi näiteks joogiklaaside alla asetamiseks, et lauale ei tuleks inetud niisked klaasijäljed!

Uued pajakindad ja mõnus särtsakalt põll on ka toredad kevadmeeleolu loojad!

Aeda!

Kevad ja aiandus sobivad kokku nagu sukk ja saabas. Kuna varsti saab aias ning kasvuhoones toimetama hakata, siis on tublile aednikule abiks aedniku tööriistade komplekt.

Elutuba – kodu meka!

Paik, kus veedame üldiselt enim oma kodus viibitavast ajast. Kuidas siia uut hingamist tuua? Vahva puidust kalender, mida ei pea kunagi vahetama (küll aga iga päev nihutama päev ja nädalapäeva ja iga kuu algus kuud). Väike, aga võimas kõlar võiks ju ka kapi peal seista?

Aseta elutoa riiulile uudne ilmaennustaja tormiklaas, mis võimaldab jälgida kevadisi ilmamuutusi. Või klassikaline baromeeter ja termomeeter-hugromeeter.

Magamistuppa

Õhuniisutaja või soolalamp.

Esik ja garderoob – head aega!

Ja ring ongi täis. Aeg kodust lahkuda. Haara eelnevalt nagisse pandud kott ning kappi riputatud võtmed. Viska pilk peale kellale, ega sa hilinemas ei ole? Kui palju väljas sooja on, kas peab end paksult sisse mässima?

Ja nüüd veel mugavad jalatsid kingalusika abil jalga ja ongi minek!

kingalusikas pikk messing

Kodu, varsti kohtume taas!

PS! Ja, et sa ei unustaks nüüd kogu seda ümbritsevat ilu nautimast, pane tuppa liivakell, mis annab märku, et nutiseadmes on viibitud juba küll ja rohkemgi veel, aeg pühenduda perele ja kodule!

Liivakell on ka tore mõte lastele ajast aimu anda. Seieri liikumine tavalisel kellal ei ole neile nii hästi veel hoomatav. Küll aga saab juba üsna varakult selgeks, et kui liiv hakkab otsa saama, on ette seatud aeg ka lõpukorral.