Pulmakink

Kingitus pruutpaarile – 7 ideed pulmakingituse tegemiseks!

Isa oma tütart õnnistades, kes mehele läheb ja isamajast lahkub : “Armas tütar! Kulda ja hõbedat ei ole mul mitte, aga mis mul on, seda ma annan: kaks lusikat, üks kauss ja kannik leiba!” (Palamus, Kuremaa v., Luua – Helene Maasen. 1889).

Kui aastakümneid, või lausa sadu aastaid, tagasi sellised kingitused pulmadeks olid veel üsna tavapärased, siis praegustel aegadel kannikas leiba ja mõned lauanõud nii palju ehk enam rõõmu ei valmista. Kui tegemist ei ole just äärmiselt kallihinnaliste nõudega. Seepärast soovimegi sullejärgnevas artiklis anda ideid, mida tänapäeval noorpaarile kinkida, et see ka rõõmu valmistaks.

Mida kinkida pulmadeks?

Tundes noorpaari hästi, on neile kingituse valimine tavaliselt hõlpsam. Mida teha aga siis, kui kutse on saadud pulma, kus teed noorpaariga ei ole mõnda aega ristunud või pea on lihtsalt mõtetest tühi?

Tihtipeale leiab küll kutsetest juba etteseatud lause „Soovime, et kingitus mahuks ümbrikusse…“. Kuid kui see puudub, või sooviksite lisaks ümbrikule veel midagi meeldejäävamat kaasa panna, on allolevad mõtted just teile.

Toome järgnevalt välja 7 populaarsemat toodet Kingiabi tootevalikust, mida on läbi aegade pruutpaarile enim kingitud. PS. Pulmakingitused ei ole esitatud populaarsuse järjekorras!

7 pulmakingi ideed:

Õnnitluskaart pulmadeks -klassikaline pulmakaart või rahatasku.

1. Mündikott

Tavapärase ümbriku ja kaarti asemel võib pulmakingituse üle anda ka nahast mündikotis. Seda klassikalist kotti on võimalus pruutpaaril kasutada ka hiljem.

2. Õnnitlemise ümbrik

Suurepärane ja nägus asendus tavalisele paberümbrikule on kaunis puidust õnnitlemisümbrik. Stiilne pulmakink, kui kutsele on kirjutatud „Soovime, et kingitus mahuks ümbrikusse…“.

3. Armastuse hoidis

Pulmad on ju armastuse troonimise tähtpäev. Seega kõik see, mis aitab armastuse tugevdamisele kaasa, on äärmiselt armas ja oodatud.
Armastuse hoidis on pakendatud kaunisse klaaspurki ja sisaldab 33 armastuse teemalist tarkusetera. Pulmakink mahub ilusti kokku rullituna sinna sisse.

armastuse-hoidis

4. Õnne toov hobuseraud

Ka hobuserauda on läbi aegade peetud õnne sümboliks.

Inglismaal, Keldi kultuurides, Põhjamaades ja sealhulgas ka Eestis on sajandeid folklooris ja legendides mainitud hobuserauda kui hea õnne toojat. Kõige sagedamini naelutati hobuseraud maja välisuksele, et õnn saabuks nende juurde, kes majas elasid. Keldi mütoloogia kohaselt hoiab hobuseraud eemale ka kurjad vaimud, kuna nood kardavad rauda, millest hobuseraud tehtud on.

Vana legend räägib, et üks sepp olla kunagi ammu saatanale hobuserauad kapjade külge naelutanud, mis pani tolle valude käes väänlema. Et sepp rauad ära võtaks, nõustus saatan kokkuleppega, et ta ei kimbuta inimesi, kelle uksele on naelutatud hobuseraud.
Seega on hobuseraud kindlasti hea valik noorpaari pereõnne kindlustamiseks, sobiv pulmakink.

5. Võtmehoidjad

Jätkates koduteemadel, on heaks kingivalikuks võtmehoidja komplekt. Soovi korral võite graveerida neile ka nimed. Pulmakink mahub kinkekarbi aknaga karbi põhja volditult.

6. Taskutark Armastus

Pulmakink, mis mahub väikese mõõdulisse kaardimängu 6 x 6 x 2 cm, lisaks saab pruutpaar 50 küsimust-vastust armastusest (antiigist kuni tänapäevani; armunute kommetest nii Eestis kui ka mujal maailmas; humoorikaid seiku armastuse avaldamisest ja nimedest).

7. Kinkeraamat paaridele SEIK´lt

Kingiabi ostetuim kingitus pulmadeks on 100 asja, mida iga paar korra tegema peaks või Armastuse seiklus. Soovitame kinkeraamatut, kui pulmakutsele on kirjutatud „Soovime, et kingitus mahuks ümbrikusse…“.

Kokkuvõtteks

Loodame, et saime teile anda mõne kingiidee, mida juba järgmisel korral pulmakutset saades noorpaarile kinkida.
Pidage aga meeles – kõige parem kink on tulnud südamest!

Kirjuta julgelt kommentaaridesse, mis on olnud sinu meeldejäävaim pulmakingitus, mida oled ise teinud või saanud!