kingiabi@kingiabi.ee
Tel 6 00 55 13
Tel 7 33 94 40

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Kingitus sõbrapäevaks

„Sõbrad on nagu tähed - nad pole alati nähtavad, aga nad on alati olemas.“

Sõbrapäev, valentinipäev, armunute päev – heal lapsel mitu nime. Nii nagu mujal maailmas, tähistatakse ka meil seda päeva 14. veebruaril.

Ajaloost

Erinevad allikad tõlgendavad valentinipäeva alguslugu isesuguselt. Levinuim neist on vast päeva seostamine Rooma kristliku preestriga, kes laulatas salaja ristiusu tavade järgi sõdureid, eirates keiser Claudius II käsku, sest tol ajal oli selliste kommete kohaselt paaripanek keelatud.

Mees mõisteti surma. Legendi järgi saatnud ta enne hukkamist 14. veebruaril 270. aastal armsamale kirja allkirjaga "Sinu Valentin". Tänini on see väljend tihti kasutatav ka valentinikaartidel. 496. aastal nimetas paavst Gelasius 14. veebruari valentinipäevaks ja Valentini armastajate patrooniks. 1969. aastal jättis paavst Paulus VI aga päeva uuesti kalendrist välja.

Algselt oli see päev pühendatud aga armastusele ja kallimale, kellele sel päeval oma tunnetest märku anti. Seetõttu Euroopas ja Ameerikas ongi sellest päevast saanud tihtipeale armastusavalduste, kihlumiste ja ka pulmapäev.


Wikipedia andmetel levis Eestisse see tähtpäev Soome vahendusel alles 1980. aastate lõpul ja sai siin sõbrapäeva jooned.

Kingitused

Valentini- või sõbrapäeva sisuks on meeles pidada lähedasi inimesi väikse kingituse, lilleõie või magusa suutäiega. Miks mitte kinkida neid aga kombineeritult – šokolaadist lilled!

šokolaadilill

Meie tootevaliku TOP 9 kinki läbi aastate on sel päeval olnud:
1. Alati praktilised värvimuutvad kruusid.
2. Häid soove täis klaasist pudel.
3. Armas ja pehme kaisuloom.
4. Kallima fotoga võtmehoidja sõnumiga süda.
5. Kaunid käsitööehted.
6. 49 väärt mõttetera õnnest klaaspudelis.
7. Südamekujuliste ripatsitega fotoraam.
9. Armas alternatiiv tavapärasele kaardil – soovitops.

NB! Uue tootena meie valikus kahest vööst (üks mehe ja üks naise) koosnev komplekt, kus mõlemad vööd tehtud samast uksehingest, ehk siis "sama hinge kaks poolt"!Lilled

Traditsiooniline valentinipäeva lill on punane roos. Kuna päeva tähistatakse ka lihtsalt sõpruse ja hoolivuse väljendamiseks, kingitakse tihtipeale ka teisi lilli – tulpe, nelke, teisi värve roosi jne. Varasemalt peeti seda tähtpäeva meie maal pigem noorte hullustuseks ja väljamaa kopeerimiseks. Tasahaaval on hakanud keskealised ja vanemadki inimesed lilli ostma ja kingitusi tegema, sest lõppude lõpuks on tegemist võimalusega osutada headele sõpradele tähelepanu.

Kas sõbrapäeva tähistatakse kõikjal maailmas?

Kuid kaugeltki mitte ei ole see nii kõikjal maailmas. Mitmetes riikides (nt Pakistan, Iraan, Saudi Araabia, Indoneesia, Malaisia jt), eelkõige just moslemimaades, seda rõõmupäeva tähistades võid sattuda hoopis pahameele alla ja hullemal juhul lausa karistusregistrisse. Reisijad – olge tähelepanelikud!

Kas ainult rõõmu ja armastusepäev?

Olgu silmaringi laiendamise mõttes toodud välja ka mitte nii roosiline fakt - 14. veebruar on varem tähendanud hoopis ebaõnne päeva. Just sel päeval olevat Juudas Iskariot (üks Jeesuse kaheteistkümnest jüngrist, kes hiljem Jeesuse reetis) sündinud. Kõik, mis sel päeval tehakse, olevat määratud hävima.

Rahvasuus on seostunud veel mitmeid halbu endeid - kui sellel päeval müristab, siis sureb palju inimesi, eriti rikkaid. Kui sellel päeval sünnib vasikas, ei vääri ta üldse kasvatamist, sest toob karjale ebaõnne. Sellel päeval hauduma pandud munad lähevad mädanema, kui aga peaks juhtuma, et tibud siiski kooruvad, jäävad nad pimedateks või vigasteks.

Kokkuvõtteks

Meie soovime aga teile imetoredat päeva, mis on täis pikitud silmipimestaalt kauneid lilli, rohkelt armastust ja unustamatuid hetki oma lähedastega!

„Sinu Valentin“
Tallinn

Suur-Sõjamäe 4
I korrusel Lennujaama poolses küljes Euronicsi kõrval
E-P 10-21
tel 56 836 205
tallinn@kingiabi.ee
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee